Vítáme vás u další lekce pastelu, která je zaměřená na vzdušnou neboli atmosferickou perspektivu. Prostřednictvím realistické fotky lesa plné barev, která nám poslouží jako předloha si zopakujeme vše, co je potřeba vědět k dosažení prostorového – perspektivního efektu. Námět lesa vás provede nejen tímto magickým chrámem přírody, ale také technikou éterického pastelu, který vám umožní skvěle vykreslit atmosféru mlhoviny a tajemného oparu. Tak se nalaďte na vlnu přírody přímo ve vašem pohodlném pokojíku.

V našem online kurzu, který trvá přes dvě hodiny, se seznámíte se základním osvojením suchých pastelů tak, abyste byli schopni z pohodlí vašeho domova vytvořit plnohodnotný obraz dle naší předlohy a aplikovat svoje poznatky na vlastní tvorbu.

Nejprve si vytvoříme celkovou kompozici a vysvětlíme si princip kontrastu světlých, tmavých, teplých a studených barev s ohledem na prostorovost. Vytyčíme si horizont a zaměříme se na zadní plán. Budeme se brouzdat listím a propleteme se kořeny, stromy a travinami od těch nejvzdálenějších až k těm které máme na dosah. Všímat si budeme i toho, jak do našeho lesa proudí slunce, modeluje objemy a tvoří světla a stíny. Vyhrajeme si s detaily a zejména strávíme čas relaxací a činností, která nám pomůže se zastavit v každodenním shonu. Máme hotovo, máme špinavé ruce….

V případě, že se Vám náš kurz bude líbit a naplňovat vaše kreativní očekávání, nabízíme i možnost zakoupení dalšího pokračování kurzu Pastelem snadno a krásně, kde můžete uplatnit slevu 15%. A pokud nebudete chtít trávit čas jen v osamělé niterní kontemplaci, vydejte se za námi sdílet svoje fantazie, myšlenky a pocity k nám do pražského ateliéru na metru Anděl.

Těšíme se na Vás❤️

Pokud Vás pastel zaujal a chtěli byste nadále systematicky rozvíjet svoje schopnosti, nabízíme Vám obsáhlejší kurz zaměřený na podrobnější vhled do této techniky. V nabídce našich online kurzů je Vám k dispozici kurz Pastelem snadno a krásně pro začátečníky. Výsledkem budou další krásné obrázky jako například studie hrušky, portrét, neodolatelné barvy západu slunce, vyzkoušíme si krajinomalbu či Karlův most. Více informací ZDE... 


jak nakreslit kytku

Na květu macešky se naučíme prolínat barevné pastely použitím našich prstů. Budeme pracovat v plochách a jemných vrstvách.

Vysvětlíme si postup, nakreslíme první květ a mnoho dalších jich budete mít připravených pro vlastní zpracování.


jak se kresli hruška

Dobře vedená šrafura, povědomí o tom, jak se tvoří objem, telorance světla a stínu. To vše se naučíme na kresbě hrušky.

Po zvládnutí této techniky se přiblížíte realistické kresbě. Dojdete k poznání, jak dodat vaší kresbě tvar a můžete dál realitistickou kresbu rozvíjet.


jak nakreslit obličej

Portrét tohoto charismatického muže si vypracujeme v několika barevných variantách. Jak nakreslit obličej. Jak kreslit obličej.

V teorii se seznámíme s tonálními hodnotami. Ukážeme si, jaký vliv mají na prostoru a hloubce. Povedeme tě ke svobodné volbě barevné nálady obrazu. Budeme pracovat v barevné harmonii i v kontrastu. Zjistíš, že i ty máš v sobě umělce.


kurzy malování praha

Lákavé pohledy do dálky, neodolatelné barvy západu slunce a vhled do vzdušné perspektivy zvládneme v této lekci.

Pastelem dokážeme od neutrálních tónů přejít až k oslnivému ohnisku barev. Jak docílit barevné záře a vytvořit dojem dálky po této lekci bude hračka. Podobné náměty pak zvládnete kreslit i bez předloh.


Krajinomalba je velmi oblíbeným tématam. Kdekoli se dá najít místo, kde nebudete nikým rušeni. Dopřejte si klid, nádherný relax a splynutí s krajinou ve všech jejich barvách.

V téo lekci se dozvíme, jak postupovat při kresbě v plenéru. čeho si všímat, jaké principy dodržet, odkud začít kresbu a jak postupně získávat formu.


kurzy malování praha

Karlův most v centru Prahy láká mnoho umělců. Ukážeme si, jak jednoduše za pomoci barevné teorie můžeme měnit atmosféru jedné scény na chladnější ráno nebo teplé měkké odpoledne.

Věříme, že tato lekce tě inspiruje vzít své pastely, papír a podložku na výlet. Vyhledej pro sebe nějaké příjemné místo a zákoutí. Nenech se rušit případnými kolem jdoucími a přenes své získané zkušennosti do práce v terénu.

CENAJako BONUS dostanete fotonávody na vypracování dalších krásných obrázků. Znovu procvičíte, co jsme se učili, ale na jiných tématech ❤️


kurzy malování praha
Malba balíčku s mašlí


kurzy malování praha
Pohled vzhurů


kurzy malování praha
Tygr