🎁Sleva 1000,- na online kurzy a 400,- na víkendové kurzy - zadej kód DAREK🎁

Zamilujte si brilantní akrylové barvy, jejich pohodlné používání, všestrannost i dostupnost. Přednosti, které tuto techniku řadí mezi nejoblíbenější.

Kurz jsme připravili tak, abyste vše krok po kroku zvládli a výtvarně rostli.

*Naučíme Vás malovat vlastní náměty tak, abyste nemuseli pouze kopírovat předlohy.

*Osvojíte si techniku akrylové malby včetně teorie barev, která rozhodně není nudná

*Získáte jistotu a sebevědomí pro vlastní tvůrčí činnost

*Obohaťte svůj život o pocity štěstí, radosti a naplnění

Akryl je na poli výtvarných technik relativní novinkou a zpopularizován byl až na počátku 20. století. Svou praktičností si záhy získal celý avantgardní umělecký svět a moderna patří akrylu.

Akryl je díky svým unikátním vlastnostem (rychlé schnutí, pestrá paleta pigmentů, ředitelnost vodou, snadné vrstvení aj.) vhodný jak pro profesionální umělce, tak pro začátečníky.

V našem kurzu akryl pro začátečníky se účastník seznámí se všemi potřebnými pomůckami, technickými aspekty a výtvarnými metodami, které jsou nezbytné pro ovládnutí této variabilní malířské techniky.

Teorie a míchání barev, druhy štětců, techniky prolínání a mnoho dalšího. To vše jsou poznatky, se kterými je účastník seznámen a které si vyzkouší aplikovat na různé výtvarné náměty - malba květin, vodního ptactva, bílého objektu na bílé plátno a dalších.

Na konci kurzu je účastník schopen implementovat všechny získané zkušenosti do samostatné tvorby.

Pochopení barevné teorie vás dovede ke svobodnému tvoření a umožní vám míchat své vlastní palety barev, odstínů a tónů.

Akrylovými barvami můžeme vytvářet silné, pastózní vrstvy a pokud je více zředíme vodou, podaří se nám dosáhnout transparentních akvarelových efektů.

Postup malby jsme pro Vás připravili ve dvou verzích. Ve zrychlené s mluveným slovem pro ty, kteří upřednostňují práci rychle zhlédnout a pustit se hned do malování. Druhá verze je bez zrychlení, výklad je shodný se zrychlenou verzí, ale v podobě titulků.

Můžete vyzkoušet, která varianta Vám bude více vyhovovat anebo použít obě. Na rychlou se podívat a pomalou si pustit při práci. Pracovali jsme v tempu potřebném pro začátečníky, videa si však můžete při práci rzychlit nebo stopnout a pracovat ve svém tempu.

Jako bonus získáváte v rámci tohoto kurzu dalších 5 videí malby obrazů pro inspiraci a učení se očima.

Pokud byste měli zájem malbu akrylem rozvíjet, podívejte se na všechny možnosti. Máme stálý ateliér v centru Prahy u metra Anděl a pravidelně dojíždíme do desítek českých měst.

Akryl učíme od začátečníků až po velmi náročné techniky, jejich zvládnutí Vás posune na profesionální úroveň aktivního výtvarníka či umělce.

Přidejte se k nám a dělejte s námi svět barevnější.V úvodu vás seznámíme se základní teorií barev, kterou budeme dále rozvíjet u každého výtvarného projektu v průběhu kurzu.

Zjistíte, že barevná teorie není vůbec nudná a pochopíte, jak se můžete ve své tvorbě osvobodit od obyčejného kopírování předloh.


Malovat bílou barvou v bílé začneme hned v úvodu. Naučíme se vnímat světla, stíny, barvy vlastní i odražené a vyzkoušíme si expresivní způsob malby rychlými tahy štětcem.

Poznatky zíkané v této lekci určitě využijete i na cestách u moře nebo při malbě zimní krajiny.


Na jednoduchém zátiší, které si snadno vytvoříte i doma se naučíme pracovat s primárními (základními) barvami, ze kterých budeme postupně míchat další barvy a odstíny.

Zjistíte, že k namalování tohoto obrázku Vám stačí pouze tři barvy a že z těchto tří barev je složené celé barevné spekturm. Kdykoli Vám bude nějaká barva chybět, budete si ji umět namíchat. Doporučíme Vám barvy, které by Vám něměly doma chybět, aby pro Vás nebylo malování složitou alchymií.


Květy jsou velmi oblíbené výtvarné téma a dají se namalovat mnohými způsoby i tehnikami. V této lekci se budeme věnovat tintám, tónům a tmavým lomeným tónům.

Nejen že se seznámíte s novými výrazy, ale také si tinty a tóny dostatečně osvojíte a budete je umět aplikovat ve své další práci. Snadno porozumíte a po skončení lekce vše kolem sebe uvidíte v tintách a tónech. Obohaťte svůj život a dejte mu nový tón..-))


Vyfotili jsme pro Vás rozkvetlou růži na zahradě a namalovali jsme ji tentokrát přímými barvami v první vrstvě.Dozvíte se, jak postupovat i v dalších vrstvách a naučíte se míchat různé zelené odstíny, protože těch není nikdy dost..-))

Se získsanými dovednostmi z této lekce budete umět měnit barevnost květů dle své nálady a vždy budou vypadat velmi krásně. Ať už se Vám líbí červená, žlutá nebo oranžová. Posunete se zase o kus dál jak v malbě, tak ve znalostech barevné teorie.


Odrážející se barvy tentokrát ve stříbrných balerínkách. Po této lekci pro Vás nebude obtížné ani porcelánové nádobí, které se často vyskytuje na malovaných zátiších.

Pokud byste měli chuť malbu akrylem dál rozvíjet, pak můžete v našem pražském ateliéru pravidelně každý týden nebo o víkendových kurzech. Pravidelně dojíždíme do většiny měst ČR. U malby máme čtyři úrovně pokračování od úplného začátečníka až po kurzy pro náročné.


OBSAH KURZU


  1. Malujeme na plátno
K dispozici v dny
dny poté, co se zaregistrujete
  2. Labuť - malování bílou v bílé
K dispozici v dny
dny poté, co se zaregistrujete
  3. Ovoce - užití omezené palety barev
K dispozici v dny
dny poté, co se zaregistrujete
  4. Magnolie - tinty o tóny
K dispozici v dny
dny poté, co se zaregistrujete
  5. Zátiší balerínky - odlesky a odražené barvy
K dispozici v dny
dny poté, co se zaregistrujete
  6. Růže - malba přímými barvami
K dispozici v dny
dny poté, co se zaregistrujete
  7. Plachetnice
K dispozici v dny
dny poté, co se zaregistrujete
  8. Natahování plátna
K dispozici v dny
dny poté, co se zaregistrujete
  BONUSY
K dispozici v dny
dny poté, co se zaregistrujete

CENA


Jako BONUS dostanete videonávody na vypracování dalších krásných obrázků. Znovu procvičíte, co jsme se učili, ale na jiných tématech ❤️
Portrét ženy
Holčička na cestě
Máky