🎄🎁Vánoční nadílka: sleva 700,- na online kurzy, 400,- na víkendové kurzy, 1000,- na malování u moře nebo v Brdech a 3 online kurzy ZDARMA při placení zadej kód VANOCE🎄
Vánoční přání malovaná vlastníma rukama, udělají radost nejen nám, ale i těm, které milujeme. A o tom přeci ten přechod do nového roku má být. Pojďme se utišit, zpomalit a malovat krásu s výtvarnicí Pavlou Macháčkovou
Co se naučíme: tvoření barevné harmonie akvarelovou technikou mokrá do suchého a míchání blízkých barev. Vrstvení světlých a tmavých odstínů barev pomáhají dodat obrázku prostor a objem. Čím je barva tmavší, tím se objekt přibližuje.
Budeme potřebovat pár pomůcek:
Pro nejlepší výsledek doporučuji akvarelový papír 300g. Můžeš zkusit malovat na obyčejnou čtvrtku, ale papír hraje v akvarelu velmi důležitou roli.
Pavla použila akvarelové barvy. Pokud je nemáš, radí použít vodovky nebo jakékoli jiné barvy, které můžeš ředit vodou.
Malířskou zakrývací pásku, kterou seženeš ve výtvarných potřebách nebo kdekoli v prodejnách s barvy a laky. Pevnou desku jako podložku.
Pro práci s akvarelem se nejlépe hodí měkký přírodní chlup, ale tyto obrázky zvládneš s jakýmkoli obyčejným štětcem tenkým a širším.

POSTUP:
1. Vyber si tři odstíny zelených barev a jednu odlišnou. Já jsem si jako čtvrtou barvu, zvolila modré indigo. Od každé barvy si vytvoř dostatečnou zásobu tím, že na paletě nebo talířku do barvy přidáš vodu.
2. Smícháním dvou i zcela odlišných barev získáš další odstín, který bude vždy barevně podobný a bude tvořit harmonii obrázku. Pozor si dej pouze na míchání studených a teplých barev. Tyto barvy tvoří největší kontrast vedle sebe a po smíchání vždy vytvoří neutrální tón. Příklad studené a teplé: oranžová a modrá, žlutá a fialová, zelená a červená. Tyto barvy nyní míchat nebudeme, ale můžeš si to vyzkoušet. Získáš krásné šedivé barvy, které se ti mohou hodit jindy.


3. Nakresli si velmi slabě tužkou kružnici, kolem které se budeš držet s kresbou listů. Kresbu listů drž jedním směrem, aby věneček nepůsobil chaoticky. Nakresli tolik typů listů, kolik barev použiješ.


4. Vyber pro každý typ listů pouze jednu barvu a tou je vymaluj. Začni od nejsvětlejší. Nejtmavší odstín barvy použij jako poslední.5. Přání můžeš zpestřit a udělat jej jako dvoudílné. Zbytky použitých barev pomocí hodně mokrého štětce nanes na druhou část přání a ještě za mokra na ně polož mikrotenový sáček. Nech barvu pod igelitem zcela uschnout. Po úplném zaschnutí igelit sundej. Na papíru se vytvoří krásná abstraktní struktura.


6. K akvarelu patří stříkání. Kapky obrázku dodají svěžest a lehkost. Poklepáním mokrého štětce o prst vytvoř na přáníčku drobné kapky. Natrénuj si barevnost i velikost kapek někde na pomocném papíru.
7. Pokud budeš mít vrchní díl přáníčka menší, spoj oba díly k sobě mašličkou nebo vánoční ozdobou do formátu dvou čtverců na sobě nebo jako dva kosočtverce.Doufám, že tě malování bavilo. S novoročním přáním si můžeš jakkoli pohrát a dotvořit jej podle vlastních představ. Přání se tak stane i hezkou vánoční ozdobou, která se dá také zavěsit. Můžeš se odvážně pustit i do výroby obálky ve stejném barevném ladění.
Chcete postup vidět na videu? Můžete!
Pokud si na vánoční přání podle fotonávodu netroufáš, celý postup jsem pro tebe natočila👇


CENA


Nebo zkusíte živý kurz?
Novoroční i vánoční přání si můžeš přijet namalovat také osobně a s lektorkou Pavlou prožít jedinečný akvarelový zážitek při ochutnávání vánočního cukroví a popíjení voňavého čaje ve dnech 7. 12.2023 nebo 8.12.2023 na Praze 6 Suchdol.
Pozvánka autorky Pavly:

Malování je má vášeň a pro lektorování jsem se narodila. Pokud si chcete akvarel nebo jinou výtvarnou techniku zamilovat a malovat s radostí, ráda vás přivítám na některém z mých kurzů. Pořádám jednodenní kurzy ve všedních dnech, dvoudenní o víkendech anebo s námi pojeďte malovat na dovolenou snů k moři nebo do Brd.

Naše kurzy jsou vhodné pro dospělé a děti od 10 let. Nově jsme otevřeli nabídku kurzů výhradně pro seniory.

💡TIP: Všechny naše kurzy můžeš pořídit jako nádherný vánoční dárek. Nyní dokonce s vánoční slevou 400,- na živé kurzy a 700,- na online kurzy.

Více informací o Ateliéru Mozaika, který pořádá kurzy nejen po celé České republice, ale i u moře najdete na 

www.ateliermozaika.cz

Těším se, že mi předáte své obavy a budeme společně malovat s lehkostí.