Jemné doteky prstů v prachu zářivých pigmentů. Práce s neobyčejně krásnými pastely je až dojímavě hravá a člověk snadno zapomene na zbytek světa.

Výhodou této techniky na pomezí malby a kresby je její jednoduchost a dostupnost i tomu, kdo vůbec kreslit neumí.

Vše si vysvětlíme a ukážeme od úplného začátku. Volbou vhodných předloh vám pomůžeme tvořit nádherné obrazy a postupně získáte jistotu. Krůček po krůčku vás povedeme od prvního nesmělého šrafu k hlubšímu poznání techniky, která pohltila i slavného Edgara Degase a dala vzniku slavným studiím pařížských baletek.

Získáte základní povědomí o druzích pastelu, teorii barev, tvorbě objemů a všech pomůckách. V semestrálním kurzu obsahujícím deset lekcí se touto technikou naučíme využití různého tlaku nanášení pastelu při tvoření textur, objemu a kontrastu, přední, střední a zadní plán či vzdušná perspektiva. Nakonec si zkusíte úkony jako je například znázornění povahy srsti a chlupů či různé vodní povrchy a další. Při pochopení toho, jak dosáhnout efektu textury srsti či zachycení dynamiky vody, budete zase o něco blíže k dokonalému uchopení techniky, která v 18. století vytlačila tradiční olejomalbu díky své zářivé a vzdušné náladě.

Vaši průvodkyní světem pastelů bude trpělivá lektorka Beata, která je sama umělkyně s bohatou výstavní historií. Kurz je otevírán každý měsíc znovu od první lekce, můžete se tedy přihlásit kdykoliv během roku.

kurz pastelu praha

INFO:

Cena: 4 700 Kč

10 lekcí po hodinách

30 hodin výuky

✔️ Cena za hod. 156 Kč

✔️ Veškeré pomůcky poskytneme Vám zdarma

✔️ Káva, čaj a sladké pohoštění v ceně

TERMÍNY:

Každý měsíc předáváme nový semestr (možné vstoupit i v průběhu)

STŘEDA / 15:00 – 18:00

pravidelně každou středu 10 týdnů

Adresa konání kurzu:

ul. Jindřicha Plachty 30, Praha 5- 150 00

Za každé dva semestry jakéhokoli kurzu kresby a malby, které máme v nabídce, získáváte semestr kurzu Dějiny umění zdarma. Celkem můžete ušetřit téměř 5000,- korun😊

CENA

kurzy momentálně neprobíhají a pro více info nás kontaktujte na [email protected]

kurz pastelu praha
kurz pastelu praha
kurz pastelu praha