Nejoblíbenější kurz pro všechny, kteří milují barvy. Nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti. 

Kurz pomůže během velmi krátké doby dosáhnout obrovského úspěchu nejen úplným začátečníkům, ale i těm, kteří již nějaké zkušenosti mají.

Pastely jsou výjimečné nejen svým vzhledem, ale také tím, že práce s nimi je velmi snadná a hravá, že člověk snadno zapomene na zbytek světa.

V Ateliéru Mozaika si zakládáme na tom, abychom neučili pouhé kopírování předloh, ale abychom vás vedli především k vlastní kreativní práci a ke svobodné tvorbě.

Výsledkem kurzu je odpočinek, uvolnění a nádherné obrazy, které předčí vaše očekávání. Po skončení kurzu se nebudete bát tvořit sami a vnášet kresbám svou osobitost.

Když změníme příběh, změníme i svůj život. Dodejte svému sebevědomí další rozměr a otevřete dveře do nových oblastí.

🗓Kurzy budou probíhat každé úterý od 17:00 do 20:00. Kdo se přihlásí do 15.02.2022 dostane od nás zdarma online Webináře "Tužka jako cesta ke kreativitě" 🎁

Začínáme:

  1. termín - 8.3.2022
  2. termín - 4.10.2022

Distanční kurzy probíhají pravidelně jednou týdně po dobu šesti týdnů. Každá lekce trvá 3 hodiny. Celkem proběhne 18 hodin výuky. Podklady pro práci obdržíte několik dní před každou lekcí. 

Obsah kurzu

1. Seznámení s pomůckami papíry, pastely, média. Úvod do barevné teorie, kterou budeme rozvíjet ve všech následujících lekcích. Kresba květu macešky v analogických barvách prolínací technikou.

2. Vzdušná perspektiva, teplé a studené barvy, kontrasty a ohniska. Kresba přírodní scenerie se západem slunce.

3. Komplementární barvy, tonální hodnoty a jejich užití v praxi. Kresba portrétu.

4. Perspektiva. Malba interiéru.

5. Jak se tvoří objem, světla a stíny. Kresba zátiší – džbán, kytka, valéry. V případě zájmu zátiší šrafovanou nebo kombinovanou technikou.

6. Dokončení obrazu z předcházející lekce 

Seznam pomůcek naleznete zde 👉

*pomůcky je potřeba objednat nejdéle 14 dní s předstihem

Těší nás, že si Ateliér Mozaika vybudoval velmi dobré jméno i mezi studenty vysokých uměleckých škol a to právě pro kvalitní obsah i způsob výuky na našich kurzech.

Ačkoli je u nás malování zábava, veškerá výuka v našem ateliéru stojí na obsáhlé teorii. A je to právě znalost teorie, která vás posune ke skutečné umělecké práci.

CENA


Proč distanční výuka?

✅ Probíhá v reálném čase pod vedením profesionálního lektora v malé skupině účastníků.

✅ Kromě ukázek malby a kresby konzultujete s lektorem postup aktuální práce a budou vám zodpovězeny všechny vaše dotazy

✅ Lektor vysvětlí veškerou teorii a názorně předvede srozumitelnou ukázku.

✅ Po skončení lekce si můžete zakoupit za nízkou cenu i videozáznam, který vám umožní se k lekci kdykoli vrátit.

✅ Před každou lekcí vám zašleme veškeré podklady pro Vaši práci. Stačí být ve správný čas u vašeho počítače a my vás dovedeme ke skvělým výsledkům tak, jak jste na ně zvyklí z našich kurzů.

✅ Nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti. Vše vás naučíme a malování vás bude bavit.

✅ Věnujte čas sami sobě a svěřte se do rukou profesionálů, kteří mají chuť předávat své zkušenosti a radost 

Co můžete čekat ?

Na květu macešky se naučíme prolínat barevné pastely použitím našich prstů. Budeme pracovat v plochách a jemných vrstvách.

Vysvětlíme si postup, nakreslíme první květ a mnoho dalších jich budete mít připravených pro vlastní zpracování.

Dobře vedená šrafura, povědomí o tom, jak se tvoří objem, telorance světla a stínu. To vše se naučíme na kresbě hrušky.

Po zvládnutí této techniky se přiblížíte realistické kresbě. Dojdete k poznání, jak dodat vaší kresbě tvar a můžete dál realitistickou kresbu rozvíjet.

Portrét tohoto charismatického muže si vypracujeme v několika barevných variantách. V teorii se seznámíme s tonálními hodnotami. Ukážeme si, jaký vliv mají na prostoru a hloubce. Povedeme tě ke svobodné volbě barevné nálady obrazu. Budeme pracovat v barevné harmonii i v kontrastu. Zjistíš, že i ty máš v sobě umělce.

Krajinomalba je velmi oblíbeným tématam. Kdekoli se dá najít místo, kde nebudete nikým rušeni. Dopřejte si klid, nádherný relax a splynutí s krajinou ve všech jejich barvách.

V téo lekci se dozvíme, jak postupovat při kresbě v plenéru. čeho si všímat, jaké principy dodržet, odkud začít kresbu a jak postupně získávat formu.

Karlův most v centru Prahy láká mnoho umělců. Ukážeme si, jak jednoduše za pomoci barevné teorie můžeme měnit atmosféru jedné scény na chladnější ráno nebo teplé měkké odpoledne.

Věříme, že tato lekce tě inspiruje vzít své pastely, papír a podložku na výlet. Vyhledej pro sebe nějaké příjemné místo a zákoutí. Nenech se rušit případnými kolem jdoucími a přenes své získané zkušennosti do práce v terénu.

Lákavé pohledy do dálky, neodolatelné barvy západu slunce a vhled do vzdušné perspektivy zvládneme v této lekci.

Pastelem dokážeme od neutrálních tónů přejít až k oslnivému ohnisku barev. Jak docílit barevné záře a vytvořit dojem dálky po této lekci bude hračka. Podobné náměty pak zvládnete kreslit i bez předloh.