Figurální kresba je odjakživa součástí vzdělání každého umělce a proporce lidského těla chápeme jako dokonale vyvážený výtvor přírody. A právě kresba podle živého modelu je nejefektivnější způsob, jakým pochopit harmonii lidského těla - figury. Výtvarníci na své cestě za uměleckým vzděláním trávili dlouhé hodiny se skicáky před antickými sochami či živými modely a jinak tomu není ani dnes.

U nás v ateliéru se v průběhu deseti lekcí seznámíte s historií kresebných stylů, představíme si pomůcky a naučíme měřit proporce. Anatomie, těžiště, modelování objemů pomocí světla a stínů, výraz tváře, perspektiva, to vše jsou aspekty, kterým se v jednotlivých lekcích budeme věnovat tak, abychom byli schopni tělo - virtuózní dílo přírody, přenést i v životní velikosti na papír. Budeme kreslit podle soch, modelu kostry a dle živého modelu statického i v pohybu a dokonce si zkusíme črtat jako renesanční mistři Leonardo da Vinci a Michelangelo.

Naši pravidelní studenti malby či kresby mají možnost absolvovat až dva semestry Dějin umění zdarma.

figuralni kresba praha


INFO:

Cena: 4 700 Kč

10 lekcí po hodinách

30 hodin výuky

✅Cena za hod. 156 Kč

✅Veškeré pomůcky poskytneme Vám zdarma

✅Káva, čaj a sladké pohoštění v ceně

TERMÍNY:

Každý měsíc předáváme nový semestr (možné vstoupit i v průběhu)

PONDĚLÍ 18:00 – 21:00

pravidelně každé pondělí 10 týdnů

Adresa konání kurzu:

ul. Jindřicha Plachty 30, Praha 5- 150 00
Za každé dva semestry jakéhokoli kurzu kresby a malby, které máme v nabídce, získáváte semestr kurzu Dějiny umění zdarma. Celkem můžete ušetřit téměř 5000,- korun😊


CENA

kurz figuralni kresby


kurz figuralni kresby


kurz figuralni kresby