Vzdušné a svítivé kouzlo akvarelových barev si osvojí každý, komu nevadí, že si voda vždy najde svou přirozenou cestu.

Malba akvarelem je relativně komplikovaná metoda, jejíž zvládnutí vyžaduje nejen zručnost, ale i specifický výtvarný postup. Kurz dělený do devíti lekcí klade důraz na seznámení s individualitami, se kterými se akvarel pojí.

Druhy papírů, štětců a barev jsou u akvarelu mimořádně důležité a zásadně ovlivňují její výsledek. Seznámíte se s mokrou a suchou technikou a způsoby, jak je kombinovat. Vrstvení, jasný a rozpitý okraj, maskovací kapalina či vytváření jemných a transparentních vrstev – lazur. Ukážeme si jak kombinovat akvarel s tuší, použijeme maskovací kapaliny k zakrývání ploch a vytyčíme vodě mantinely.

U akvarelu je důležité nespěchat a nechat každou vrstvu pořádně zaschnout. Akvarel vás naučí trpělivosti a toho, že ne vždy máte své dílo pevně v rukou tak, jak si představujete. Hrajte si s vrstvením a detaily, jen tak vám akvarel prozradí své kouzlo a tajemství. Vydejte se na exkurz po přírodě a jejích scenériích, pro které je akvarel jak stvořený.

Výhodou akvarelu je relativní svižnost, se kterou můžete pracovat. Poměrně rychlé zasychání barev umožňuje, že si z každé lekce odnese větší počet výtvorů.

Pod osobitým vedením lektorky Beaty Kurucz bude tato nevyzpytatelná vodní technika uvolňující činností, kdy vás nejistý výsledek naučí překročit hranice předdefinované vize a dopřát prostor náhodě.

Kurz je otevírán každý měsíc znovu od první lekce, můžete se tedy přihlásit kdykoliv během roku.


kurz akvarelove malby v prazeINFO:

Cena: 4 700 Kč

10 lekcí po hodinách

30 hodin výuky

✔️ Cena za hod. 156 Kč

✔️ Veškeré pomůcky poskytneme Vám zdarma

✔️ Káva, čaj a sladké pohoštění v ceně

TERMÍNY:

Každý měsíc předáváme nový semestr (možné vstoupit i v průběhu)

STŘEDA / 18:30 – 21:30

pravidelně každou středu 10 týdnů

Adresa konání kurzu:

ul. Jindřicha Plachty 30, Praha 5- 150 00Za každé dva semestry jakéhokoli kurzu kresby a malby, které máme v nabídce, získáváte semestr kurzu Dějiny umění zdarma. Celkem můžete ušetřit téměř 5000,- korun😊


CENA

4 700 Kč

Semestr (10 lekcí)

7 999 Kč

2 semestry (20 lekcí/ 15% sleva)

468 Kč

Na splátky (10 splátek po 468,-Kč)

kurz akvarelove malby v praze


kurz akvarelove malby v praze


kurz akvarelove malby v praze