Kurz malby akvarelovými barvami z pohodlí domova a v živém čase pod taktovkou zakladatelky ateliéru Mozaika Pavlou Macháčkovou.

Akvarelová malba je jednou ze srdečních výtvarných technik Pavly. Po celou dobu distanční výuky se vám dostane nejen profesionálního vedení, ale i zpětné vazby na postup a práce, které v rámci lekce budete malovat.

🗓Kurzy budou probíhat každý čtvrtek od 17:00 - 20:00. Kdo se přihlásí do 15.02.2022 dostane od nás zdarma online webináře "Tužka jako cesta ke kreativitě"🎁

Začínáme:

  1. termín - 10.3.2022
  2. termín - 6.10.2022

Distanční kurzy probíhají pravidelně jednou týdně po dobu šesti týdnů. Každá lekce trvá 3 hodiny. Celkem proběhne 18 hodin výuky. Podklady pro práci obdržíte několik dní před každou lekcí. 

Obsah kurzu

  1. Základy akvarelu, informace o pomůckách, úvod do barevné teorie – praktická část: monochromatická malba, technika mokrá do suchého (florální motiv - malba jednou barvou, vytváření prostoru, objemu a světla, vrstvení v akvarelu)
  2. Barevné přechody, prolínání barev, perspektiva – praktická část: tvorba vlastní kompozice, malba ptactva
  3. Abstrahování předlohy, odpoutání se od realistiky a tvorba abstraktní malby, zakomponování linerů a čínské tuše – praktická část: malba květin a botanických námětů - předlohou může být fotografie nebo živé květy dle odvahy. Jako bonus získáte rady a tipy na případnou vlastní produktovou tvorbu a jak začít vydělávat vlastními pracemi na své živobytí.
  4. Vzdušná perspektiva, analogické a komplementární barvy v praxi – praktická část: malba pole zalitého sluncem
  5. Dokončení obrazu z předešlé lekce
  6. Dokonalé uvolnění s akvarelem. Budeme barvy stříkat, cákat, prolínat a namalujeme si krásný vesmír. Pokud se budete chtít odchýlit od předem daného obsahu výuku, můžete si v této lekci vybrat vlastní téma a práci. Lektorka vám k jeho zpracování dá konzultaci a několikrát během výuky zhodnocení postupu i výsledku. 

Přesto, že je distanční kurz akvarelu vhodný pro úplné začátečníky, jeho teoretická i praktická část je stěžejním podkladem pro ty, kteří již nějaké zkušenosti mají. Těší nás, že si Ateliér Mozaika vybudoval velmi dobré jméno i mezi studenty vysokých uměleckých škol a to právě pro kvalitní obsah i způsob výuky na našich kurzech.

Všechno s námi zvládnete hravě a vytvoříte krásné práce, na které budete skutečně pyšní! V rámci kurzu s námi můžete prodiskutovat, jaké jsou možnosti uplatnění vašich nových zkušeností. Máme radost z úspěchů našich účastníků a rádi vám budeme inspirací a průvodcem pro případnou životní změnu. 

Dopřejte si rande se svým vnitřním umělcem a získejte pro sebe skutečné bohatství.

S Pavlou je akvarel vášnivá záležitost.💖

CENA

Proč distanční výuka?

✅ Probíhá v reálném čase pod vedením profesionálního lektora v malé skupině účastníků.

✅ Kromě ukázek malby a kresby konzultujete s lektorem postup aktuální práce a budou vám zodpovězeny všechny vaše dotazy

✅ Lektor vysvětlí veškerou teorii a názorně předvede srozumitelnou ukázku.

✅ Po skončení lekce si můžete zakoupit za nízkou cenu i videozáznam, který vám umožní se k lekci kdykoli vrátit.

✅ Před každou lekcí vám zašleme veškeré podklady pro Vaši práci. Stačí být ve správný čas u vašeho počítače a my vás dovedeme ke skvělým výsledkům tak, jak jste na ně zvyklí z našich kurzů.

✅ Nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti. Vše vás naučíme a malování vás bude bavit.

✅ Věnujte čas sami sobě a svěřte se do rukou profesionálů, kteří mají chuť předávat své zkušenosti a radost 

Seznam pomůcek naleznete zde 👉

*pomůcky je potřeba objednat nejdéle 14 dní s předstihem

Co můžete čekat ?


S tímto kurzem si zamilujete i teorii barev

Protože vás chceme dovést ke svobodné tvorbě, budeme se věnovat i barevné teorii. Díky tomu můžete do práce vnášet vlastní osobitost a a rozhodování, jak má obraz působit či promlouvat. S námi se vám podaří opustit pouhé kopírování předloh. 

Od jednoduchého ke složitému

V akvarelu je potřeba zvládnout několik důležitých věcí. Koncentraci barev, vlhkost papíru i štětce, používání štětců a dalších nástrojů, aby malba byla rychlá a jistá. Techniku si osvojíte krok po kroku a získáte sebedůvěru, která vás bude doprovázet k náročnějším projektům.

Harmonie, dynamika, světlo, stín....


...hloubka, emoce a mnohé další se dá vyjádřit malbou. Ponořte se s námi do vlastního nitra a dopřejte si procítit tvůrčí energii.

Inspirace je nevyčerpatelným zdrojem

Naučíme vás, jak a kde hledat inspiraci. Vytvoříte si vlastní scénu, vlastní kompozici a sami rozhodnete, jakou bude mít obrázek atmosféru. Budeme hledat správné barvy s využitím znalostí barevné teorie a na zeď si pověsíte zcela originální dílo.

Nic nemusí být tak, jak to vidíme.


Ukážeme si první jednoduché kroky k tomu, jak lze uvažovat před malbou objektů a získáme odvahu tyto objekty měnit.


Krajinná malba se vzdušnou perspektivou

Po zvládnutí všech cvičení v našem kurzu zvládnete snadno a hravě krásné krajinné scenérie. Nebudete se bát měnit atmosféru na teplou odpolední či ranní chladnou. Budete ve své práci mnohem více svobodnější.